СКОРАЯ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСКАЯ ПОМОЩЬ -  58-31-16 

Юридические услуги

НОВОСТИ

25.07. КАДРОВИЙ АУДИТ

ЗАМОВЛЯЙТЕ НОВУ ПОСЛУГУ  - «КАДРОВИЙ АУДИТ» - аналіз кадрової документації на предмет її відповідності вимогам трудового законодавства!

Подробнее...

25.05.2017.

Бізнес-спільнота Миколаєва за прозорість в оренді комунального майна

Подробнее...

05/05/17

Запрещено продавать товары, имитирующие продукты питания

Подробнее...

04.05.17

Как заплатить море штрафных санкций за несоблюдение всего одного положения трудового законодательства [следует знать каждому предпринимателю]

Подробнее...

03.05.17

Проект Податкового кодексу на 11.04.17

Подробнее...

Задать вопрос

25.05.2017.

 Бізнес-спільнота Миколаєва за прозорість в оренді комунального майна 

24 травня в Миколаєві за ініціативи бізнес-спільноти відбулося засідання круглого столу «Прозорий доступ бізнесу до оренди комунального майна». Окрім представників бізнес-середовища, у заході взяли участь депутати та посадовці Миколаївської міської ради, зокрема муніципального управління комунальної власності. Захід проводився за сприяння Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) та Національного фонду підтримки демократії (NED). 

Фото Федерация ассоциаций малого и среднего бизнеса.

Учасники обговорили умови надання в оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва. 

«Регіональна рада підприємців Миколаївської облдержадміністрації спільно з Федерацією асоціацій малого та середнього бізнесу впродовж кількох місяців вивчали наявну проблематику в цій сфері, - коментує голова Регіональної ради підприємців, президент Федерації асоціацій малого та середнього бізнесу Олена Герасимчук, - зокрема, було проведено тест малого підприємництва (М-Тест) та громадську антикорупційну експертизу. Ці інструменти дали змогу прорахувати фінансове навантаження на бізнес для виконання вимог регулювання та виявити ряд корупціогенних чинників у сфері оренди муніципальної нерухомості. Результати М-тесту та антикорупційної експертизи, а також додаткові консультації з підприємцями показали, що необхідно розробити нову редакцію положення про оренду комунального майна з врахуванням напрацьованих пропозицій від бізнесу». 

Підприємці, які орендують комунальне нерухоме майно, вказують на низку проблем, з якими доводиться стикатись під час оформлення або продовження договорів оренди, розповіла пані Герасимчук. Зокрема, найбільше нарікань на затягнену та непрозору процедуру розгляду орендних питань депутатами міської ради. Це порушення строків розгляду заяв на укладення/продовження договорів оренди комунального майна, необґрунтовані перенесення розгляду питань та відмови в наданні об’єктів в оренду, необґрунтовані зменшення строків оренди всупереч пропозиціям орендарів. У протоколах комісії відсутня інформація щодо аргументацій причин відмов або перенесень розгляду заяв. Зафіксовано безпідставні відмови щодо проведення невід’ємних поліпшень приміщень, що перебувають в оренді. 

Також присутні на заході відмітили, що потребує вдосконалення та розширення функціоналу електронний реєстр комунального майна. На сайті міської ради не актуалізоване чинне положення про оренду комунального майна територіальної громади Миколаєва. Суб’єкти підприємницької діяльності отримують відмови від виконавчих органів мерії щодо проведення капітального ремонту (невід’ємних поліпшень) орендованого майна.

 В ході обговорення учасники дійшли домовленостей щодо створення робочої групи з розробки нової редакції «Положення про оренду комунального майна територіальної громади м. Миколаєва» за участі представників депутатського корпусу, управління з

використання та розвитку комунальної власності, виконавчих органів Миколаївської міськради, підприємців, громадськості. Наразі триває робота з формування персонального складу робочої групи.

 Крім того, під час круглого столу представники підприємницького середовища запропонували:

1)    упродовж 2-х місяців спільно підготувати проект положення з урахуванням результатів М-Тесту та висновку громадської антикорупційної експертизи;

2)    міській раді розглянути питання щодо усунення вад у діяльності профільної депутатської комісії, пов’язаних з наданням в оренду комунального майна юридичним та фізичним особам;

3)    упорядкувати єдиний електронний реєстр вільних об’єктів комунального майна, які можуть бути передані в оренду. 

РЕЗОЛЮЦІЯ

круглого столу 

«Прозорий доступ бізнесу до оренди комунального майна»

м. Миколаїв 

Федерація асоціацій малого та середнього бізнесу впродовж листопада 2016 – березня 2017 рр.  займались вивченням питання щодо умов надання СПД в оренду комунального майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва. До цієї роботи спонукали численні скарги від бізнесу.

Бізнес вважає, що Положення про оренду комунального майна не досконале, окремі його норми  нечіткі, суперечать вимогам чинного законодавства, містять корупціогенні чинники. Залучення до процесу надання в оренду комунального майна профільної депутатської комісією з питань ЖКГ, комунальної власності та благоустрою міста Миколаєва і наділення її правом надавати рекомендації і висновки  призвели до чисельних порушень, а саме: порушення строків розгляду заяв на укладення/продовження договорів оренди комунального майна, необгрунтовні перенесення розгляду питань та відмови в оренді, необгрунтовані зменшення строків оренди всупереч пропозиціям орендарів, в протоколах комісії відсутня інформація щодо аргументацій причин відмов або перенесень розгляду заяв, безпідставні відмови з проведенням невід’ємних поліпшень приміщень, що знаходяться в оренді, електронний реєстр вільних комунальних приміщень недосконалий, що викликає сумніви бізнесу щодо його  повноти.

В ході проведення громадської антикорупційної експертизи виявлено низку корупціогенних чинників, що можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень та, як наслідок, мати негативний вплив на суб’єктів господарювання. Такими корупціогенними чинниками є: Невизначеність/нечіткість адміністративної процедури надання в оренду комунального майна, обтяжливі умови надання/одержання інформації, створення надмірних/додаткових обтяжень для суб’єктів господарювання, розширення дискреційних повноважень, неоднозначність/нечіткість формулювань, відсутність/недоліки конкурсних  процедур.

 

Ми, учасники круглого столу, підприємці Миколаєва, громадськість вважаємо, що нормативно-правові акти міської ради, які повинні належним чином регулювати відносини  в сфері оренди комунального майна, не виконують свої функції, є непрозорими, нечіткими, не визначають відповідальності  чиновників  за   неправомірні дії, сприяють корупції, тому вкрай необхідно вжити невідкладних заходів щодо затвердження нової редакції Положення про оренду комунального майна територіальної громади м. Миколаєва, яку пропонують представники малого та середнього бізнесу та громадськість.

Враховуючи всі недоліки, які є в нормативно-правових актах Миколаївської міської ради, що стосуються оренди комунального майна, бізнес розробив та пропонує на розгляд депутатського корпусу та представників органів виконавчої влади свою редакцію проекту Положення про оренду комунального майна територіальної громади м. Миколаєва. Але враховуючи. що Управлінням комунального майна розроблено нову редакцію Положення, тому пропонуємо наступне: 

Пропозиції учасників круглого столу до Миколаївської міської ради:

  1. Створити робочу групу по розробці нової редакції Положення про оренду комунального майна територіальної громади м. Миколаєва за участі представників депутатського корпусу Миколаївської міськради та представників Управління з використання та розвитку комунальної власності, виконавчих органів Миколаївської міськради, підприємців, громадськості. Протягом 2-х місяців підготувати проект Положення з урахуванням висновку громадської антикорупційної експертизи.
  2. Запропонувати міській раді розглянути питання щодо усунення недоліків в діяльності профільної депутатської комісії, пов’язаних з наданням в оренду комунального майна юридичним та фізичним особам. 
  3. Рекомендувати міській раді протягом 1 місяця вжити невідкладних заходів щодо створення єдиного електронного реєстру вільних об’єктів комунального майна, які можуть бути передані в оренду.                                                                                                              

Стоимость услуг

“Ценовая политика фирмы гибкая и приемлемая для клиентов.“

Оплата производится, в основном, по результату.

Стоимость услуг зависит от категории и сложности (трудоемкости) вопроса.